Reach4Success

  

UK
    2018 SOUTH OF ENGLAND COMPETITION SERIES  

This Website is Serviced by the NMAC

NMAC_badge_NEW-page-trans

THE WMAGC ARE PROUD MEMBERS OF TAFISA AN INTERNATIONAL OLYMPIC COMMITTEE RECOGNISED BODY

2018 European Games EMAG Logo Small 2019 World Games WMAG Logo - Small WMAGC_logo_with_kicker_and_text Clear Background Copy (5) of TAFISA_Full_Stacked_RGB

SPONSORED AND SUPPORTED BY

Copy of 1-9EHN8

Cat 1 Individual Kata Junior White Belts

Pos

Name

Club

Series 1

Series 2

Series 3

Series 4

Total

1

Tom Trowbridge

SWKA

5

 

 

 

5

2

Louis Winter

SWKA

4

 

 

 

4

3

Chalie Holden

SWKA

3

 

 

 

3

Cat 2 Individual Kata - 8-9 Years Boys 7th Kyu & Below

1

Henry Alexander

SWKA

5

 

 

 

5

2

Mac Faulkner

SWKA

4

 

 

 

4

3

William Winter

SWKA

3

 

 

 

3

Cat 3 Individual Kata - 8-9 Years Boys 6th Kyu & Above

1

Dexter Sims

SESMA

5

 

 

 

5

2

Hamish Joly

SWKA

4

 

 

 

4

3

 

 

 

 

 

 

 

Cat 4 Individual Kata - 10-12 Years Boys 7th Kyu & Below

1

Peter Goodfellow

SWKA

5

 

 

 

5

2

Hadyn Geach

SRKD

4

 

 

 

4

3

Harry Standley

SWKA

3

 

 

 

3

Cat 5 Individual Kata - 10-11 Years Boys 6th Kyu-4th Kyu

1

Dom Hosie

SWKA

5

 

 

 

5

2

Finn Joly

SWKA

4

 

 

 

4

3

Daniel Cracknell

SRKD

3

 

 

 

3

Cat 6 Individual Kata - 10-12 Years Boys 3rd Kyu & Above

1

Josh Cracknell

SRKD

5

 

 

 

5

2

Dexter Sims

SESMA

4

 

 

 

4

3

Matt Thomas

SRKD

3

 

 

 

3

Cat 7 Individual Kata - 13-15 Years Boys 7th Kyu & Below

1

Will Goodfellow

SWKA

5

 

 

 

5

2

Ivan Thomas

SWKA

4

 

 

 

4

3

Zak Rendell

SWKA

3

 

 

 

3

Cat 8 Individual Kata - 13-15 Years Boys 6th Kyu-4th Kyu

Pos

Name

Club

Series 1

Series 2

Series 3

Series 4

Total

1

David Lewis

SWKA

5

 

 

 

5

2

Damien Lewis

SWKA

4

 

 

 

4

3

 

 

 

 

 

 

 

Cat 9 Individual Kata Mixed - 7th Kyu & Below

1

Dillion Forbes

SWKA

5

 

 

 

5

2

Lien Forbes

SWKA

4

 

 

 

4

3

 

 

 

 

 

 

 

Cat 10 Individual Kata - 8-9 Years Girls 7th Kyu & Below

1

Amelie Filleul

SWKA

5

 

 

 

5

2

Bea Ellery

SWKA

4

 

 

 

4

3

 

 

 

 

 

 

 

Cat 11 Individual Kata - 8-10 Years Girls 6th Kyu & Above

1

Mylee Hedges

SRKD

5

 

 

 

5

2

Sianna Lewis

SWKA

4

 

 

 

4

3

Alex Griffin

SWKA

3

 

 

 

3

Cat 12 Individual Kata - 10-11 Years Girls Open Grade

1

Talia Philips

ISMAA

5

 

 

 

5

2

Alex Griffin

SWKA

4

 

 

 

4

3

 

 

 

 

 

 

 

Cat 13 Individual Kata - 15-17 Years Girls 3rd Kyu & Above

Pos

Name

Club

Series 1

Series 2

Series 3

Series 4

Total

1

Patchouli Phillips

ISMAA

5

 

 

 

5

2

Sophia Petravage

SESMA

4

 

 

 

4

3

Jamine Phillips

ISMAA

3

 

 

 

3

Cat 14 Individual Kata - 18-34 Years Women 3rd Kyu & Above

1

Annabel Harris

SWKA

5

 

 

 

5

2

Sian O’Brien

SWKA

4

 

 

 

4

3

 

 

 

 

 

 

 

Cat 15 Individual Kata - 35 Years & Above Women 4th Kyu & Above

1

Suzanne Bailey

SRKD

5

 

 

 

5

2

Anji Hedges

SRKD

4

 

 

 

4

3

 

 

 

 

 

 

 

Cat 16 Individual Kata - Male Black Belts

1

Les Downes

BMAA

5

 

 

 

5

2

Geoff Jones

SWKA

4

 

 

 

4

3

Orson Petravage

SESMA

3

 

 

 

3

Cat 17 Team Kata - 10-16 Years 4th Kyu & Below

1

Team Goodfellow

SWKA

5

 

 

 

5

2

Team Lewis

SWKA

4

 

 

 

4

3

Team Standley

SWKA

3

 

 

 

3

Cat 18 Team Kata - 16 Years 3rd Kyu & Above

1

Team Phillips

ISMAA

5

 

 

 

5

2

Team Thomas

SRKD

4

 

 

 

4

3

Team Cracknell

SRKD

3

 

 

 

3

Cat 19 Team Kata - 17 Years & Over 3rd Kyu & Above

1

BMAA

BMAA

5

 

 

 

5

2

SRKD

SRKD

4

 

 

 

4

3

SWKA

SWKA

3

 

 

 

3

Cat 20 Team Kata - Parent & Child

1

SRKD

SRKD

5

 

 

 

5

2

SWKA

SWKA

4

 

 

 

4

3

 

 

 

 

 

 

 

Cat 21 Weapons Kata 10 Years & Under 4th Kyu & Below

Pos

Name

Club

Series 1

Series 2

Series 3

Series 4

Total

1

Finn Joly

SWKA

5

 

 

 

5

2

Hamish Joly

SWKA

4

 

 

 

4

3

 

 

 

 

 

 

 

Cat 22 Weapons Kata 10-18 Years Mixed 3rd Kyu & Above

1

Les Downes

BMAA

5

 

 

 

5

2

Orson Petravage

SESMA

4

 

 

 

4

3

Lauren Parry

BMAA

3

 

 

 

3

Cat 23 Kumite - Junior White Belts

Pos

Name

Club

Series 1

Series 2

Series 3

Series 4

Total

1

Tom Trowbridge

SWKA

5

 

 

 

5

2

Charlie Holden

SWKA

4

 

 

 

4

3

Louis Winter

SWKA

3

 

 

 

3

Cat 24 Kumite - 8-9 Years Boys 7th Kyu & Below

1

Mac Faulkner

SWKA

5

 

 

 

5

2

Henry Alexander

SWKA

4

 

 

 

4

3

William Winter

SWKA

3

 

 

 

3

Cat 25 Kumite - 8-9 Years Boys 6th Kyu & Above

1

Dexter Sims

SESMA

5

 

 

 

5

2

James Garwood

SRKD

4

 

 

 

4

3

Hamish Joly

SWKA

3

 

 

 

3

Cat 26 Kumite - 10-11 Years Boys 6th Kyu - 4th Kyu

1

Dom Hosie

SWKA

5

 

 

 

5

2

Finn Joly

SWKA

4

 

 

 

4

3

 

 

 

 

 

 

 

Cat 27 Kumite - 10-12 Years Boys 7th Kyu & Below

1

Morgan Alexander

SWKA

5

 

 

 

5

2

Peter Goodfellow

SWKA

4

 

 

 

4

3

Harry Standley

SWKA

3

 

 

 

3

Cat 28 Kumite - 10-12 Years Boys 3rd Kyu & Above

1

Alessio Sebis

ISMAA

5

 

 

 

5

2

Matt Thomas

SRKD

4

 

 

 

4

3

 

 

 

 

 

 

 

Cat 29 Kumite - 13-15 Years Boys 7th Kyu & Below

1

Will Goodfellow

SWKA

5

 

 

 

5

2

Iwan Thomas

SWKA

4

 

 

 

4

3

Zak Rendell

SWKA

3

 

 

 

3

Cat 30 Kumite - 13-15 Years Boys 6th Kyu - 4th Kyu

1

David Lewis

SWKA

5

 

 

 

5

2

Damien Lewis

SWKA

4

 

 

 

4

3

 

 

 

 

 

 

 

Cat 31 Kumite - 13-15 Years Boys 3rd Kyu & Above

1

Orson Petravage

SESMA

5

 

 

 

5

2

Aiden Carpenter

SWKA

4

 

 

 

4

3

 

 

 

 

 

 

 

Cat 32 Kumite - 8-9 Years Girls 7th Kyu & Below

1

Bea Ellery

SWKA

5

 

 

 

5

2

Amelie Filleul

SWKA

4

 

 

 

4

3

 

 

 

 

 

 

 

Cat 33 Kumite - 8-10 Years Girls 6th Kyu & Above

Pos

Name

Club

Series 1

Series 2

Series 3

Series 4

Total

1

Talia Phillips

ISMAA

5

 

 

 

5

2

Mylee Hedges

SRKD

4

 

 

 

4

3

Sianna Lewis

SWKA

3

 

 

 

3

Cat 34 Kumite - 10-11 Years Girls Open Grade

1

Talia Phillips

ISMAA

5

 

 

 

5

2

Alex Griffin

SWKA

4

 

 

 

4

3

 

 

 

 

 

 

 

Cat 35 Kumite - 15-17 Years Girls 3rd Kyu & Above

1

Patchouli Phillips

ISMAA

5

 

 

 

5

2

Jasmine Phillips

ISMAA

4

 

 

 

4

3

Lauren Parry

BMAA

3

 

 

 

3

Cat 36 Kumite - 18 Years & Above Women 4th Kyu & Below

1

Anji Hedges

SRKD

5

 

 

 

5

2

Lien Forbes

SWKA

4

 

 

 

4

3

 

 

 

 

 

 

 

Cat 37 Kumite - 18-34 Years Women 3rd Kyu & Above

1

Annabel Harris

SWKA

5

 

 

 

5

2

Sian O’Brien

SWKA

4

 

 

 

4

3

 

 

 

 

 

 

 

Cat 38 Kumite - 35 Years & Above Women 3rd Kyu & Above

1

Anji Hedges

SRKD

5

 

 

 

5

2

Lien Forbes

SWKA

4

 

 

 

4

3

 

 

 

 

 

 

 

Cat 39 Kumite - 18 Years & Over Men Open Grade

1

Les Downes

BMAA

5

 

 

 

5

2

Andy Phillips

ISMAA

4

 

 

 

4

3

Geoff Jones

SWKA

3

 

 

 

3

Club Points Table

Pos

Name

Club

Club Name

County

Points

1

Peter Fawbert

SWKA

Shindo Wadakai Karate Association

Somerset

245

2

Phil Aucott

SRKD

Senshi-Ryuu Karate Do

Surrey

63

3

Shaun Lanham

ISMAA

Inner Strength Martial Arts Academy

Dorsett

46

4

Chris Beaumount

BMAA

Bristol Martial Arts Academy

Gloucestershire

26

5

Wayne Baker

SESMA

South Eastern School of Martial Arts

Norfolk

25

Club Medals Table

Pos

Club

Gold

Silver

Bronze

Total

1

Shindo Wadakai Karate Association

19

27

14

60

2

Inner Strength Martial Arts Academy

7

2

1

10

3

Senshi-Ryuu Karate Do

6

7

3

15

4

Bristol Martial Arts Academy

4

0

2

6

5

South Eastern School of Martial Arts

2

3

1

6